مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کارشناسی ارشد در دانشگاه یو تی ام مالزی
 
1- ترجمه مدرک لیسانس (1 سری)
2- ترجمه ریز نمرات لیسانس (1 سری)
3- پر کردن فرم ثبت نام دانشگاه
4- گواهی موجودی بانکی (حداقل 7 میلیون تومان)
5- اسکن از دو صفحه اول پاسپورت (1 سری)
6- اسکن 1 قطعه عکس رنگی 4*6 با زمینه آبی
7- گواهی سابقه کار (حداقل دو سال)
8- مدرک زبان TOEFL / IELTS (در صورت وجود)
9- اسکن فیش واریزی مبلغ ثبت نام (ابتدا متقاضی، توسط نماینده مؤسسه ثبت نام شده و رسید دریافت مدارک با مهر و امضای واحد پذیرش دانشگاه را از طریق ایمیل دریافت کرده و سپس نسبت به پرداخت وجه کارمزد مؤسسه اقدام می کند)
 دو مورد زیر ویژه متقاضیان کارشناسی ارشد به شیوه تحقیقاتی می باشد:
 10- توصیه نامه اساتید 2 سری از 2 نفر از اساتید دانشگاه
11- پروپوزال تحقیق
 
متقاضیان محترم می توانند با نماینده فارسی زبان دانشگاه در مالزی با شماره ی مستقیم زیر در تماس باشند و راهنمایی های لازم در زمینه تکمیل مدارک را از ایشان دریافت نمایند:
0060173210233
 
توضیحات تکمیلی:
 
1- در صورتیکه تحصیلات خود را اخیرا به پایان رسانده اید اما مدرک پایانی شما توسط دانشگاه هنوز صادر نشده می توانید از دانشگاه درخواست گواهی موقت پایان تحصیلات را گرفته و آن را ترجمه رسمی نموده و برای ما ارسال نمایید. پروسه دریافت پذیرش تحصیلی حدودا دو تا چهار ماه طول خواهد کشید، در این مدت مدرک اصلی شما صادر شده که همراه خود به مالزی خواهید آورد. نمونه گواهی موقت را از اینجا دانلود کنید.
 
2- گواهی موجودی بانکی: به شعبه بانکی که در آن به نام خود حساب دارید رفته و مبلغی در حدود هفت تا هشت میلیون تومان واریز کرده، سپس فردای آن روز، از حساب خود پرینت گرفته و به قسمت ارزی بانک رفته (در برخی بانک ها می بایست به شعبه مرکزی مراجعه کنید) درخواست کنید که پرینت بانکی شما را ترجمه کنند و ذکر کنید که به عنوان گواهی مالی قصد دارید به دانشگاهی در خارج از کشور ارائه نمایید. (ضمنا در همان روز می توانید پول را از حسابتان خارج کنید) نمونه گواهی بانکی فارسی و انگلیسی را از اینجا دانلود کنید.
 
3- نمونه فرم ثبت نام دانشگاه می بایست توسط متقاضی پر شده، از آن اسکن گرفته شود و به همراه سایر مدارک برای پذیرش به نماینده دانشگاه تحویل داده شود. نمونه نسخه اصلی فرم ثبت نام و ترجمه شده آن را می توانید از این بخش دریافت نمایید.
 
4- عکس حتما از رو برو و تمام رخ باشد و زمینه ی آن رنگ روشن و ساده داشته باشد.
 
5- اگر معدل شما 15 به بالاست تنها به 2 سال سابقه کاری نیاز دارید که بهتر است از 2 شرکت جداگانه باشد. اما در صورتیکه معدل شما زیر 15 می باشد، به سابقه کاری مرتبط در حدود 3 تا 6 سال نیاز دارید. حتما در میان آشنایان و دوستان خود مدیران شرکت هایی را دارید که بتوانند در سربرگ شرکت خود، برای شما سابقه کاری بصورت صوری! آماده کنند. سابقه کاری بهتر است در سربرگ شرکت و با مهر و امضای مدیرعامل باشد. سربرگ و متن نامه فارسی باشد ایرادی ندارد، اما می بایست ترجمه رسمی شود. در نوشتن تاریخ ها دقت کنید که دقیقا به 2 سال سابقه کاری اشاره نکند که مشخص می شود که ساختگی است. به عنوان مثال تاریخ شروع فعالیت 1/3/1388 الی 1/1/1390. بهتر است که کمی بیشتر یا کمتر باشد که مجموع چند سابقه کاری شما حداقل دو سال یا بیشتر باشد. برای نمونه، چند مورد سابقه کاری برای شما در این قسمت قرار داده ایم.
 
6- در صورتی که مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره آکادمیک 6 و با تافل با حداقل امتیاز 550 دارید می توانید به مدارک خود ضمیمه کنید و برای ثبت نام اقدام کنید. در این صورت نیازی به گذراندن دوره زبان در دانشگاه نخواهید داشت. اما در غیر این صورت، می بایست در امتحان تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کنید. اگر مدرک زبان ندارید بهتر است برای اینکه در امر پذیرش شما خللی ایجاد نشود، از یک مؤسسه زبان گواهی دریافت کنید که نشان دهد که چند ترم یا چند ماه در آن مکان مشغول به تحصیل بوده اید. لازم به ذکر است که گرفتن این گواهی الزامی نیست.  "توضیحات تکمیلی در مورد آزمون زبان دانشگاه یو تی ام"
 
7- توصیه نامه اساتید تنها برای متقاضیان کارشناسی ارشد که قصد گذراندن دوره تحصیلی خود را بصورت تحقیقاتی (By Research) دارند مورد نیاز می باشد. می بایستفرم توصیه نامه اساتید به همراه راهنمای پر کردن آن را می توانید از این قسمت دانلود کرده و در 2 نسخه پرینت گرفته و به تأیید دو استاد دانشگاه برسانید. بهتر است متن فرم ها را تحت نظر یک استاد زبان انگلیسی نوشته و سپس به استاد خود مراجعه کرده و از ایشان بخواهید پس از مطالعه، آن را مهر و امضا نمایند.
دقت نمایید که متن فرم توصیه نامه می بایست دستی نوشته شود و بهتر است توسط دو نفر و با دو رنگ خودکار آبی و مشکی نوشته شود تا ابهامی برای مسؤل پذیرش ایجاد نکند. از نمونه متن هایی که داده شده استفاده نشود، زیرا این متون از نمونه های ثبت شده در دانشگاه یو تی ام و در دفتر پذیرش می باشد و تنها برای آشنایی با سبک نوشتاری آن در این قسمت آورده شده است. بهتر است با کمک یک مشاور یا استاد زبان، متن مناسب تر و متفاوت تری یادداشت نمایید تا تأثیر آن دو چندان شود.
 
8- پروپوزال تحقیق تنها برای متقاضیان کارشناسی ارشد که قصد گذراندن دوره تحصیلی خود را بصورت تحقیقاتی (By Research) دارند مورد نیاز می باشد. بی شک، مهمترین و حیاتی ترین بخش از مدارک این دسته از دانشجویان پرووزال تحقیق می باشد که می بایست هم راستا با حوزه تحقیقاتی اساتید آن دانشکده باشد.
توصیه می شود که ابتدا به بخش "معرفی اساتید و حوزه های مطالعاتی" در دانشکده خود مراجعه کرده و در صورتی که هنوز پروپوزالی آماده نکرده اید به حوزه های مطالعاتی و علایق اساتید توجه کنید و یک مورد را در نظر گرفته و در مورد آن پروپوزال خود را آماده کنید. اما اگر پروپوزال را قبلا آماده نموده اید کافیست بررسی کنید که موضوع شما به کدام یک از اساتید بیشتر نزدیک می باشد که در فرم ثبت نام دانشگاه ذکر نمایید. در این مورد با نماینده فارسی زبان دانشگاه مشورت نمایید. در صورتیکه با شیوه پروپوزال نویسی آشنا نیستید، اطلاعات کامل مربوط به آن را از این بخش دریافت کنید.
 
9- در نهایت، تمامی مدارک فوق را ترجمه رسمی نموده و آن را اسکن نمایید و نسخه اسکن شده خود را برای ثبت نام به آدرس الکترونیکی نماینده فارسی زبان دانشگاه به نشانی زیر ارسال نمایید:
uniman.malaysia@gmail.com
 
لطفا اسکن مدارک خود را در پوشه های جداگانه مطابق تصویر زیر قرار داده و برای نماینده مؤسسه ایمیل نمایید :
 
نشانی پستی دفتر ما در دانشگاه یو تی ام : 

 

SCHOOL OF GRADUATE STUDIES, UNIVERSITY TECHNOLOGY MALAYSIA

INTERNATIONAL CAMPUS, JALAN SEMARAK, 54100, KUALA LUMPUR, MALAYSIA

MOBILE: (006)0173210233

PHONE: 03-26154907- 4986

FAX: 03-26154911

REZA ASGHARIAN

  

 نماینده ما ابتدا از مدارک شما پرینت گرفته ، آنها را بررسی کرده و پس از مدت زمان 1 تا 2 روز کاری نتیجه را به شما اعلام خواهد نمود و در صورت تکمیل بودن مدارک حائز شرایط بودن متقاضی، وی را در جریان مراحل کار قرار خواهد داد.

 

نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
 • تور مجازی دانشگاه یو تی ام

  دانشگاه یو تی ام به دانشگاه تحقیقاتی و پرورش دهنده خلاقیت ها و نوآوری پیشرفته در مالزی و در منطقه آسیا مشهور است. همچنین از یو تی ام به عنوان با قدمت ترین دانشگاه دولتی و فنی مهندسی مالزی نام برده می شود.

  مشاهده تور »

 • تقویم آموزشی

  Jan 01: ثبت نام

  آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه UTM

  Jan 06: تائید مدارک

  آخرین مهلت ارسال مدارک

 • رشته های دانشگاه

  دانشگاه UTM

  Biomechanics
  Biomaterials
  Tissue engineering
  Medical devices
  Bio-signal processing
  MEM implantablesystems
  Physiological modeling and simulation
  Monitoring
  Controlandmedical robotics